Ką mes veikiame?

Jau ketvirtus metus Lietuvos ankstukai yra ypatingi, nes mažiausiais rūpinasi analogo Europoje neturintis paramos projektas "Ankstukai", o visuomenė turi galimybę prisijungti prie būrio ankstukais besirūpinančių geradarių.

Keturių projekto etapų metu surinkti 140 600 eurų: 2014 m - 24 600 eurų, 2015 m. - 42 000 eurų, 2016 m. - 32 000 eurų, 2017 m. - 42 000 eurų, jau virsta prasmingais darbais. Asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba, jau įgyvendina bei artimiausiu metu planuoja įgyvendinti šiuos paramos projekto tikslus:

Psichologinė parama

Pirmoji edukacinė knyga tėvams "Ankstukas"
Įgyvendinimui skirta
5 908,00 Eur

„Ankstukas" – pirmoji lietuvių kalba išleista knyga tėvams apie neišnešiotus mažylius ir jų priežiūrą ligoninėje bei grįžus namo. Knygoje „Ankstukas" esanti informacija padeda tėvams suprasti, pataria, nuramina, įkvėpia drąsos ir tikėjimo. Kiekvienas žodis ir sakinys patikrintas ne tik gyvenimo, bet ir profesionalių gydytojų bei specialistų per ilgametę praktiką sukauptomis žiniomis. Medikams ši knyga taip pat yra kasdieninė pagalbos priemonė. Knygos "Ankstukas" tiražas 2000 vnt.
Įsigyti knygą: Knyga


Mediniai angeliukai
Įgyvendinimui skirta
1 788,48 Eur

Susilaukus neišnešiotuko, šeima patiria šoką, nes negali paimti naujagimio ant rankų, jis pats dar net nekvėpuoja, nevalgo, tik guli inkubatoriuje ir su gydytojų pagalba kovoja už savo gyvybę. Didžiausia pagalba ankstukų susilaukusioms mamoms – šeimos palaikymas, padedantis išgyventi sunkiausias akimirkas. Labai svarbi ir ankstukų tėvų bendruomenės tarpusavio pagalba. Tokiu sunkiu metu kaip niekada svarbu žinoti, kad esi ne vienas ir visuomet gali kreiptis pagalbos į bendruomenės narius. Medinis angeliukas-pakabukas – tai vienas iš emocinio palaikymo simbolių.


Terapinė pasaka „Šviesuliukai“
Įgyvendinimui skirta
1 624,00 Eur

Pasakos gali turėti gydomąjį terapinį poveikį, todėl mes nuoširdžiai tikime šių „vaistų“ galia. Terapinės pasakos, tampančios vilties, šviesos ir džiaugsmo šaltiniu suteikia jėgų ir padeda įveikti gyvenimo sunkumus. Neišnešiotiems naujagimiams skirtas paramos projektas „Ankstukai“ drauge su psichologe ir pasakų kūrėja Viktorija Grigorjeva visiems Lietuvos vaikams ir jų tėveliams bei kiekvienam ankstukų bičiuliui dovanoja pirmąją lietuvišką 10 dalių terapinę pasaką „Šviesuliukai“.

„Šviesuliukų“ pasaka – tai neįprasta istorija apie anksčiau laiko gimusius kūdikius, viltį ir besąlygišką meilę, tai pasakojimas apie kovotojus – mažus ir didelius. „Šviesuliukai“ suteikia galimybę leistis į pačias netikėčiausias keliones po stebuklingą ir trapų laukimo pasaulį, nauju žvilgsniu išvysti grėsmes ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikelio laukiantys tėvai ir pats mažylis.


Virtuali informacijos apie neišnešiotumą bazė
Įgyvendinimui skirta
1 158,00 Eur

Už paramos projekto metu surinktas lėšas buvo sukurta šeimoms ir visiems ankstukų bendruomenės draugams patogiai ir lengvai prieinama virtuali informacijos apie neišnešiotumą bazė. Svarbiausia informacija apie neišnešiotumą talpinama atnaujintoje asociacijos interneto svetainėje www.neisnesiotukas.lt. Svetainės atnaujinimui skirta 1158 Eur.


Iniciatorius

Geradariai

„Ankstukų“ nebūtų be Jūsų. Džiaugiamės, kad paramos akcijos dėka daug mūsų tikslų
iš didelių svajonių gali tapti įveikiamais darbais.

Didieji geradariai

Geradariai

DraugaiTapti geradariu