Mes "Ankstukai", susipažinkime

Kartais kūdikiai ateina anksčiau. Pasaulį jie išvysta tokie maži, kad gali tilpti delne. Bet jų noras gyventi toks didelis, kad yra vertas stebuklo. Stebuklus kuria rūpestingų medikų rankos ir tėvai, kurie kiekvieną akimirką yra šalia ankstukų, kol jie patys išmoksta kvėpuoti, kasdien užauga po gramą, po centimetrą, kad pasivytų savo bičiulius. Stebuklus kuria ir kiekvienas geradarys, palaikantis ankstukus kovoje už gyvybę. 

„Ankstukai“ – pirmasis paramos projektas Lietuvoje, atsigręžęs į anksčiau laiko gimusius kūdikius. 

2024-iais jau 10-tą pavasarį skaičiuosiančio projekto tikslas – visapusiška pagalba ir parama ankstukams, padedanti mažyliams augti, vystytis ir sėkmingai įveikti net ir pačius didžiausius sunkumus. Iniciatyva siekia suteikti gyvybiškai svarbią medicininę įrangą ligoninėms, organizuoja psichologinę pagalbą tėvams, užtikrina paramą daiktais ir kitą svarbų palaikymą. 

Ankstukų bičiuliai – kiekvienas, kuriam artima mažiausių Lietuvos kūdikių kova už gyvybę. Kviečiame šeimas, organizacijas, privačias bei viešas iniciatyvas palaikyti ir bendradarbiauti. 

Šeimų, kurioms reikalinga pagalba, žinučių laukiame el. paštu parama@ankstukai.lt .

Prisijungti prie ankstukų geradarių galite ir jūs. Plačiau apie tai, kaip galite palaikyti mažuosius, skaitykite čia.

15 mln.
Neišnešiotų
naujagimių
kasmet ateina
į pasaulį.
Kas 10-tas
kūdikis gimsta
neišnešiotas.
Lietuvoje daugiau nei 1200 naujagimių gimsta neišnešioti.
Tik 65% naujagimių, gimusių nuo 500 g iki 1 kg išgyvena.

Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 arba maždaug 6 proc. visų naujagimių gimsta gerokai anksčiau laiko. Prieš kelis dešimtmečius šalyje išgyvendavo tik 12 proc. neišnešiotų naujagimių, sveriančių mažiau nei 1 kg, šiandien išgyvena 57 proc. Mažiausių kūdikių, sveriančių nuo 1 iki 1,5 kg, išgyvenamumo rodiklis pakilo nuo 43 iki 97 proc. Pasaulyje kas 10 - tas kūdikis gimsta neišnešiotas. Bet šiandien tai – ne nuosprendis. Tiesiog reikia daugiau laiko, daugiau kantrybės ir daugiau pastangų, kad visi išgirstų ankstuko juoką.

Šiuo metu labiausiai lėšų reikia šiems projektams

1GARSO ŠVIESOFORAS

Reikalinga suma 2500 Eur.


Neišnešiotų naujagimių klausa yra ypač jautri , taigi nuolatinis triukšmas gali negrįžtamai pakenkti jų klausai. Naujagimių intensyvios terapijos skyriuose naudojamas inventorius skleidžia intensyvius garsus, galinčius žaloti ankstuko klausą . Kiekvienas intensyvios terapijos skyrius turėt ų naudoti garso švies o forą, kuris padeda vertinti aplinkos garsus, mok o personalą įgūdžių kalbėti ir dirbti tyliau.


2NAUJAGIMIŲ IR VAIKŲ KŪNO SUDĖTIES ĮVERTINIMO NEINVAZINIS MONITORIUS

Reikalinga suma 48 000 Eur.


Ši aparatūra labai svarbi, stebint neišnešiotų naujagimių augimą. Monitorius gali nustatyti kaulų tankį, metabolinės kaulų ligos pradžią, Aparatas leidžia apskaičiuoti reikiamą maisto, maistinių medžiagų kiekį, padeda stebėti augimą, inkstų funkciją.


3AMPLITUDINIS ENCEFALOGRAFAS

Reikalinga suma 33 000 Eur.


Tai įrenginys skirtas naujagimių smegenų funkcijos stebėjimui. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui reikalingi keli tokie aparatai. AEEG aparatas stebi smegenų veiklą, padeda diagnozuoti kliniškai sunkiai pastebimus traukulius. Aparato pagalba galima parinkti ir nustatyti reikiamą dozę antitraukulinių vaistų. Amplitudinis encefalografas gali prognozuoti beprasidedančias ligas.


4 NAUJAGIMIŲ IR REANIMACIJOS PATALPŲ JAUKINIMAS RESPUBLIKINĖJE ŠIAULIŲ LIGONINĖJE

Reikalinga suma 2500 Eur.


Intensyvios priežiūros skyriuje visas dėmesys sutelktas į slaugomo kūdikio gerovę bei visapusį sveikatinimą. Kūdikis gali būti slaugomas kelias dienas, kelias savaites ar mėnesius, ligoninė tampa šeimos antraisiais namais. Siekdami, kad į sudėtingą situaciją patekusi šeima ligoninėje jaustųsi komfortiškai, planuojame atnaujinti ir pajaukinti naujagimių ir reanimacijos skyriaus patalpas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje


5MEDICININĖS PRIEMONĖS IR ĮRANGA SVEIKATOS ĮSTAIGOMS

Lietuvos neonatologijos centruose naudojama įranga ir priemonės yra gyvybiškai svarbios kiekvienam neišnešiotam kūdikiui. Parama ankstukams padeda įsigyti specialią medicininę įrangą, padedančią mažyliams greičiau vystytis ir stiprėti – mokytis kvėpuoti, žįsti, reguliuoti šilumą ir kasdien vis tvirčiau kovoti už gyvenimą. Kasdieniam slaugymui ir pooperaciniam laikotarpiui reikalingos neišvengiamą skausmą ir diskomfortą mažinančios inovatyvios priemonės:

  • vandens čiužinukai su šildomu padu
  • medicininiai pleistrai neišnešiotiems naujagimiams
  • pieno šildytuva
  • buteliukai su vidine cirkuliacijos sistema ir apvaliais čiulptukais
  • būtinosios pagalbos Ankstuko šeimos kraiteliai

6PSICHOLOGINĖS PAGALBOS „ANGELO MAMA“ KRAITELIAI

Tai ankstuko netekusiems tėvams skirti kraiteliai, kuriuos sudarys informacinių priemonių rinkinys. Savipagalba skatina atsiverti, priimti ir išgyventi tai, kas skirta, su meile bei dėkingumu. Suvokimas, kad aš esu ne vienas, aplinkos palaikymas gelbsti sunkiausiu metu ir vėliau, kai gyvenimas tęsiasi, atsisveikinus su savo meilės vaisiumi


7ANKSTUKŲ JAUTRIĄ ODELĘ SAUGANTYS MEDICININIAI PLEISTRAI

Trapiausiems kūdikiams keliauja jų jautrią odelę saugantys medicininiai pleistrai į ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. Specialūs pleistrai apsaugo odos vientisumą ir padeda išvengti traumų, susijusių su gydymu. Atliekant kasdienę medicininę priežiūrą švelniai užklijuojami ir nuimami pleistrai tausoja itin pažeidžiamą ir jautrią ankstukų odelę.


8INDIVIDUALI PAGALBA ANKSTUKŲ ŠEIMOMS

Ankstukų kova tęsiasi ir grįžus namo. Tai pilnas iššūkių gyvenimo pradžios etapas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Ankstukų šeimoms reikalinga ne tik emocinė parama, bet ir medicinos įranga, įvairios terapinės priemonės, užtikrinančios tolesnę vaikelio raidą.


9ANKSTUKŲ PAGALBOS LINIJA: EMOCINĖ PAGALBA IR PARAMA NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ SUSILAUKUSIOMS ŠEIMOMS

Reikalinga suma 15 000 Eur / metams.


Šeima laukia išnešioto, sveiko naujagimio. Tačiau vaikelis gali suskubti į pasaulį per anksti arba gimti ligotas. Sukrėstus tėvus kausto prieštaringi jausmai – rūpestis, pyktis, kaltė, siaubas, vienatvė, baimė ir nežinomybė dėl vaikelio ateities. Tėvai ieško to paties likimo šeimų, dalinasi savo patirtimi, atjaučia, įkvepia vilties bei tikėjimo. Atviras pokalbis su pasirengusiomis pagalbos linijos savanorėmis bei medicinos psichologais padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Emocinė parama padeda lengviau išgyventi sukrėtimą, priimti situaciją ir drąsiau eiti nelengvu keliu.
Ankstukų linija


10PIRMOS PAGALBOS ANKSTUKŲ ŠEIMOS KRAITELIAI SU BŪTINIAUSIAIS DAIKTAIS, KŪDIKIUI IR MAMYTEI, NEPLANUOTAI ATVYKUS Į LIGONINĘ

Reikalinga suma 58 000 Eur.


Kruopščiai atrinktas šeimos kraitelis – labai svarbi pagalba šeimoms, kurių vaikelis į pasaulį atkeliauja anksčiau. Šiame rinkinyje ankstuko tėvai ras informacinę–mokomąją knygą „Ankstukas“, sauskelnių ankstukams pakuotę, specialiai pasiūtą rūbelį bei kepuraitę, apklotą bei kitas priemones, reikalingas pirmomis dienomis mažyliui ir mamytei netikėtai atvykus į ligoninę.


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku

Periodinio mokėjimo atšaukimas

Norint atšaukti periodinį mokėjimą, prašome įvesti el. pašto adresą, kurį naudojote aukodami.

Jei Jūsų el. pašto adresas registruotas, gausite atšaukimo nuorodą. Pasitikrinkite SPAM katalogą. Jei manote, jog įvyko klaida ar nebepamenate, kuriuo el. paštu registravote mokėjimą, parašykite mums laišką: parama@ankstukai.lt.