Analitiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai. Juos bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei sutinkate, kviečiame naršyti toliau. Daugiau informacijos Slapukų politikoje.
1,2% GPM parama vaikams
Jūsų skirta GPM parama ankstukams jums nieko nekainuos, tačiau gali pakeisti anksčiau laiko gimusių kūdikių gyvenimus! Kasmet visi Lietuvos gyventojai deklaruodami savo pajamas dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) gali skirti norimoms organizacijoms ar įstaigoms be jokių papildomų išlaidų ar mokesčių.
APIE 1,2 % GPM paramą. Kodėl, kam ir kaip ją skirti?
Ankstukams skirta GPM parama jums nieko nekainuoja, tačiau gali padėti išgelbėti gyvybę. Kasmet deklaruodami savo pajamas visi Lietuvos gyventojai gali skirti dalį Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) norimoms organizacijoms ar įstaigoms be jokių papildomų išlaidų ar mokesčių.
Paramos projektas „Ankstukai“ kviečia skirti 1,2 proc. GPM paramą mažiesiems Lietuvos kovotojams, nes jūsų palaikymas:
- Padeda aprūpinti ankstukus slaugančias ir už mažylių gyvybes kovojančias Lietuvos ligonines gyvybiškai svarbia pažangia medicinos įranga
- Leidžia teikti psichologinę pagalbą ir paramą daiktais mažylių šeimoms bei ankstukus globojančioms organizacijoms
- Kviečia Lietuvos žmones geriau pažinti anksčiau laiko gimusius kūdikius
Svarbiausi klausimai apie 1,2 % GPM paramą
Kas yra GPM? Kiekvienas Lietuvos gyventojas moka 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM). Surinkti pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą.
Kas yra 1,2 % GPM parama? Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi galimybę pasirinkti norimą, jo vertybes atliepiančią organizaciją ir jai skirti dalį GPM mokesčio (1,2 %). Kviečiame pasitikrinti, ar įmonė turi teisę gauti paramą čia. Jums reikės įvesti įmonės kodą ar pavadinimą.
Ar GPM skyrimas nieko nekainuoja? GPM paramos skyrimas ją skiriančiam žmogui nieko nekainuoja. Jei 1,2 % GPM dalis nepaskiriama jokiai organizacijai ar institucijai, pinigai keliauja į bendrą valstybės biudžetą, kaip ir buvo numatyta.
Kokią sumą sudaro 1,2 % GPM? Suma priklauso nuo praėjusiais metais žmogaus gautų pajamų. Pavyzdžiui, jei, gaunate vidutinį atlyginimą, jūsų parama sudarys apie 25 Eur. Organizacijai, kuriai žmogus pasirenka skirti 1,2 % GPM, šie pinigai bus pervesti į organizacijos banko sąskaitą einamųjų metų rudenį.
Kada ir kaip kaip galiu skirti 1,2 % GPM paramą? Skirti paramą galima nuo einamųjų metų sausio 1 d. iki einamųjų metų gegužės 2 d. Prašymus galima pateikti per Elektroninę deklaravimo sistemą www.eds.lt. Popierinės prašymo formos nėra teikiamos. Kviečiame susipažinti su pildymo instrukcijomis.
Jei jau deklaravau pajamas, tačiau nepaskyriau 1,2 % GPM paramos arba nežinau, kam ji buvo paskirta. 1,2 % GPM paramą paskirti galite ir po deklaracijos užpildymo bei pateikimo aukščiau nurodytu laikotarpiu elektroninėje deklaravimo sistemoje.
Kaip skirti 1,2 % GPM?
- Prisijunkite prie savo elektroninės bankininkystės elektroninėje deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt
- Dalyje „Deklaravimas“ suraskite ir spauskite „Pildyti formą“. Prašymą skirti paramą rasite „Dažniausiai pildomų formų” sąraše.
- Jei parama už 2023 m. mokestinį laikotarpį nebuvo paskirta pagal ankstesnį prašymą, norėdami pradėti pildymą, spauskite „Pradėti”.Jei paramą už 2022 m. jau skyrėte pagal ankstesniais metais pateiktą prašymą, pirmame vedlio lange matysite duomenis apie Jūsų skirtą paramą. Paspaudę „Tęsti” galėsite koreguoti ar pateikti naujus duomenis
- Atsidariusiame gavėjo paieškos lange įrašykite gavėjo pavadinimą
Paramos gavėjas – „Gerų darbų dirbtuvės“Paramos fondo kodas: 303379747
spauskite „Tęsti”. Kitame lange užpildykite būtiną prašymo informaciją: kokią dalį mokesčio ir iki kokio mokestinio laikotarpio skiriate.Taip pat galite nurodyti ir mokesčio dalies paskirtį. Suvedę duomenis spauskite „Išsaugoti”.
- Jei daugiau gavėjų pridėti nenorite/baigėte redagavimą, peržiūrėkite, ar duomenys teisingi, ir spauskite „Taip, teisingi”.
- Atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą”.
- Norėdami pateikti prašymą, spauskite „Pateikti”.