decoration
decoration left
decoration left

2024 11 26

Auginantiems ankstuką

Kūdikių svorio lentelė – rekomenduojamas svoris pagal amžių

Į gyvenimą pasibeldus naujagimiui, visas tėvelių dėmesys skiriamas naujajam šeimos nariui. Tėveliai rūpinasi mažylio sveikata, nerimauja, ar jų kūdikis, palyginti su kitais, nėra per mažas ar per didelis, per lengvas ar per sunkus, ar tinkamas mažylio kūno masės indeksas. Nors kiekvienas naujagimis ir jo raida yra unikali, tačiau specialistai pataria atsižvelgti į egzistuojančius standartus.

 

Naujagimio svorio augimas – tai geros sveikatos ir vystymosi rodiklis, tad tiek namuose savarankiškai, tiek ir lankantis pas gydytojus yra matuojamas kūdikio ūgis ir svoris. Kūdikių svorio lentelė – pagalbinė priemonė tėvams bei sveikatos priežiūros specialistams, padedanti stebėti, kaip mažylis vystosi. Naudojantis kūdikių svorio lentele, svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog berniukų ir mergaičių svoriai šiek tiek skiriasi, o kilus klausimams, visada rekomenduojama pasitarti su savo šeimos gydytojais.

 

Kūdikių svorio lentelė - berniukai

Kūdikių svorio lentelė - mergaitės

berniuko kūdikio svorio lentelė

mergaitės kūdikio svorio lentelė

Kodėl svarbu sekti kūdikių svorį?

 

Kūdikių svoris – tai svarbus parametras, padedantis sekti, kaip vystosi jūsų mažylis. Staigūs svorio pokyčiai, kai pernelyg greitai ar per lėtai auga naujagimio svoris, gali signalizuoti apie kūdikio sveikatos problemas ar vystymosi sutrikimus.

 

Tėveliai, į kurių šeimą naujagimis atskubėjo anksčiau laiko, neturėtų labai nerimauti, jog jų kūdikio svoris neatitinka įprastų rodiklių. Anksčiau gimę naujagimiai įprastai gimsta mažesnio svorio, tačiau su profesionalia medicinos darbuotojų priežiūra ir atsakingu tėvelių rūpesčiu, ankstukai pasiveja savo bendraamžių ūgį ir svorį.

 

Kas turi įtakos kūdikio svoriui?

 

Kiekvienas gimęs kūdikis yra toks vienintelis ir nepakartojamas, tad ir kūdikio svoris gali pilnai neatitikti rekomenduojamo svorio. Kūdikio svorį lemia įvairūs veiksniai, tokie kaip genetika, mityba, mamos įpročiai nėštumo metu, kūdikio sveikatos būklė, fiziologija ir kt.

 

Įprastai nerimauti pradedama, jei kūdikiui vystantis, jis priauga per mažai svorio. Atžalos gali priaugti mažiau svorio dėl gaunamo nepakankamo kalorijų kiekio per dieną, žindymo sutrikimų, gausaus pieno atpylimo, prenatalinių infekcijų ar įvairių sveikatos sutrikimų.

 

Viena dažniausių motinų baimių – ar mažylis gauna užtektinai pieno ir  pakankamai pasisotina? Mažyliui pavalgius, turėtų būti vizualiai matoma, kad pavalgęs kūdikis po truputį pilnėja ir nurimsta, per pirmąją savaitę mažylio vystyklus tenka keisti bent 6 kartus per dieną, o pats šlapimas – šviesus ir bekvapis.

 

 

Kada derėtų kreiptis į gydytoją?

 

Naujagimių tėvelius dažnai neramina mintis, jog dėl neaugančio mažylio svorio gali vėl tekti gulti į ligoninę. Svarbu atidžiai stebėti kūdikio svorį ir užtikrinti, kad mažylis gautų pakankamai pieno. Beje, neišsigąskite jei nuo pirmų dienų naujagimis nepriauga svorio ar net jo netenka – svorio priaugimas prasideda nuo 3-4 savaitės. Jei kūdikis, kuriam trūksta svorio, yra guvus, noriai maitinasi ir dažnai nesirguliuoja – nerimauti nereiktų.

 

Susirūpinti vertėtų dėl reikšmingai pakitusių rodiklių – jei kūdikio ūgis ar kūno masė yra stipriai nukrypę nuo normos, pastebimi nerimą keliantys sveikatos sutrikimai. Tokiu atveju rekomenduojama pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

 

decoration

Panašūs įrašai

Analitiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojami slapukai. Juos bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei sutinkate, kviečiame naršyti toliau. Daugiau informacijos Slapukų politikoje.